S obdobím devadesátých let se spojuje také rozmach skupiny J&T. Ta přerostla hranice a ze Slovenska expandovala do sousedního Česka. Hlavním bodem expanze byl vznik J&T Banky, která vyrostla z Podnikatelské banky.

Ta se v roce 1996 dostala pod nucenou správu České národní banky. J&T v ní získala majoritní podíl dva roky poté. Obchod zaštítil otec Patrika Tkáče Josef.  Významným bankovním růstem na Slovensku bylo zase pohlcení společnosti Istrokapitál a Poštovní banky. K partnerské skupině od té doby patřil také kontroverzní šéf Istrokapitálu Mário Hoffmann. 

Ne všechny snahy Tkáčovců a Jakaboviče ale dopadly dobře. Známá je například neustálá snaha ovládnout Investiční a rozvojovou banku. Skupina se nikdy nedostala k více než osmiprocentnímu balíku jejích akcií. 

Agresivní styl obchodování vyvolal také podezření z trestného činu. Konkrétně při zvláštních obchodech s akciemi rafinerie Slovnaft a VSŽ Košice. Na nákup akcií měl nový finanční žralok neoprávněně použít výnosy z dluhopisů podniku Drátovna Hlohovec. Známé je i fiasko skupiny při ovládnutí Východoslovenských strojíren. Po nešikovných odhadech hospodaření podniku musela firma zkrachovat a postupně propustit až tisíc lidí. 

Napsat komentář