Dalším miliardářem, kterého vytvořila doba Klausových a Mečiarových vlád, je Tomáš Chrenek. Manažer bratislavské státní hutní firmy Kerametal se po pádu režimu zaměřil na lukrativní investice v ocelářství. Na kapitál dosáhl díky úspěšnému projektu privatizace Třineckých železáren.
Bývalý státní podnik se po příchodu demokracie transformoval v akciovou společnost, vlastněnou dvěma akcionáři. Tomáš Chrenek se do firmy dostal z vnějšku, když byl jmenován generálním ředitelem. Majetkový podíl ve firmě získal až v roce 1996.
Aby mu projekt vyšel, pojistil se řadou politických spojenectví, která budoval sponzoringem. Vládnoucí ODS třeba dostala v roce 1997 od falešných dárců 15 milionů českých korun. Jedním z odhalených skutečných sponzorů byl Milan Šrejber, spoluvlastník Třineckých železáren.
Privatizovaný podíl výdělečného podniku byl lukrativním soustem pro více hráčů. Prodávajícím byl Fond národního majetku, na který měla největší vliv právě ODS. Šrejber byl proto po odhalení nucen prodat podíl Chrenkovi, o kterém je však známo, že politické aktéry sponzoroval také.
Přestože pozdější vyšetřování ukázalo, že ODS a konkrétní aktivity jeho ministra vnitra (Ivan Langr – později obviněný z korupce) financoval i samotný Chrenek, podnikatel ovládal většinový podíl stále ziskových železáren.
Zisk vytvořil i další investiční příležitosti. Zřejmě tou nejviditelnější byla akvizice televizních studií Barrandov Studio. Mnohem černější skvrna se však pojí s pokusem Tomáše Chreneka uspět v energetice. Přestože skončil krachem, podle podnikatelových kritiků dopadl pro Chreneka úspěchem.
Moravia Energo, firma, která stavěla elektrárny a obchodovala s energií, zkrachovala v roce 2010. Údajně poté, co nakoupila nevýhodně obrovská množství elektřiny, kterou pak neuměla prodat se ziskem. Zanechala za sebou několika miliardové dluhy, ale předtím, než padla, se na ní stihla přiživit známá jména. Podíl ve společnosti vlastnil i bývalý premiér za ČSSD Stanislav Gross. Ten ho koupil od svého stranického kolegy Roberta Sýkory. Během pár měsíců měl na akciích firmy vydělat více než 80 milionů českých korun. Jakmile se svého podílu zbavil, firma prohlásila konkurz.
Dalším zajímavým byznysem slovenského Čecha Chrenka je největší síť soukromých zdravotnických center ve střední Evropě Agel. Vlastní firmu také Pura Vida, která v roce 2010 koupila za 233 milionů českých korun zámek v Kolodějích.